Prince of Persia 1-3
Számláló
Indulás: 2006-03-18
 
Hasznos Cuccok
 
The Forgotten Sands
 
Prince of Persia (2008)
 
The Two Thrones
 
Warrior Within
 
Sands of Time
 
Revelations
 
Battles of PoP
 
Saját Logó

 
Bemutató teszt

Azt mesélik - de Allah jobban tudja -, hogy rég elröppent esztendőkben, letűnt nemzedékek látta ősidőkben, hosszú századok ködében, a sötét múltak ölében, Perzsiában élt két fivér. Egyikük neve soha nem nyert említést, de fivére Malik hatalmas és elismert harcos hírében állt. Történt egyszer, hogy az ifjabbik fiú, apja szeme fénye, a fürge és majmokat megszégyenítő ügyességgel mozgó Herceg bátyját indult el meglátogatni egy, a mélysivatag közepén fekvő városba, de már messziről meghallotta a csata és háború morajlását, így sietősre fogta lovát és kantárját, majd a kastélyhoz érve belevetette magát a harc hevébe, a tüzes nyílvesszők és lángoló katapult lövedékek végeláthatatlan zuhatagába. Így kezdődött Perzsia Hercegének sokadik története, s hogy hogyan is fejeződött be? Nos, kedves olvasó, ezt nem fogom elárulni, de minden mást igen.


 

Az Ezeregyéjszaka meséi

 

 

 

 

Perzsia Hercege ismét visszatért, nem csak a játékboltok polcaira, de az időben is, ugyanis a játék történetileg a The Sands of Time és a Warrior Within alcímet viselő két rész között játszódik, tehát valahol fél úton az Ezeregyéjszakás „első” rész és a sokkal sötétebb hangulatot árasztó „második” epizód között egyfajta átmenetet képezve. Aki, köztük én is, szkeptikusan és szem forgatva nézték a játékról a bemutató videókat, ha nagyot nem is, de pozitívan csalódhatnak a végleges játékban, szinte minden téren.

Ha valaki ismeri az említett két játékot és emlékszik még a játék menüjére, akkor egyből szembe fog tűnni neki, hogy a kékes-fehéres színekkel játszó, halvány türkiz lángokkal kivilágított Djinn sík mennyire árasztja magából a meseszerű hangulatot. Mennyire hasonlít az első rész sárgás, esős menüjéhez, de közben mégsem, van itt valami, ami nem olyan, mint ott, van valami, ami más és ez az érzés az egész játékot végigkíséri.

 

 

Nem minden elefánt az, aminek elsőre látszik…

 

 

A rövid kis meseszerű bevezető után az olvasó már rájöhetett az új Prince of Persia alap szituációjára. A legördülő CG videó után át is vehetjük az irányítást Hercegünk felett, belevetve magunkat egyből a sűrűjébe.

A történet alapvetően egyszerű. A Herceg némi harc és falmászás után nagy nehezen eljut fivéréhez Malikhoz (aki arany maszkjával olyan, mint akit egy középkori Army of Two-ból szalasztottak), ám a testvéri találkozó hamar katasztrófába fullad, ugyanis Malik egy kulcs segítségével kinyitja Salamon király titkos hadseregének ajtaját, aminek hatására homok harcosok bújnak elő a földből. Érintésükkel homok szoborrá változtatva minden civilt és katonát.

A Herceg és bátyja a kapunyitó kulcs segítségével megmenekülnek a veszedelem elöl, az ereklye kettéesik, egyik fele Maliké, másik fele a hercegé lesz. Ebből később bonyodalom is kialakul, de nagyon nem mennék bele a story taglalásába, ezt tapasztalja ki mindenki saját maga, lesznek itt fordulatok rendesen, persze eget rengető dolgokra nem kell számítani. Annyit még megjegyeznék, hogy a kettéeső kulcs lesz a Herceg új amulettje, ez védi meg őt a homok katonák érintésétől és ez fokuszálja a mágikus erőket és képességeket.

( Az első részbe ugye ott volt az Idő Tőre, a másodikban elvileg az az Amulett, amit itt megszerez a Herceg, míg a harmadik részben ismét egy Idő Tőr, igaz ott Kaileena az életével fizetett ezért, nem gond, legalább Farah nem kap gyanút, ami a hajón történt, az ott is marad! :)

A Razia
létsíkjára vezető „térkapu”, muszáj betérni egy-egy csevej ereéig, főleg
azért, mivel nem tudunk tovább jutni, ha nem tesszük meg… :)
A Razia létsíkjára vezető „térkapu”, muszáj betérni egy-egy csevej ereéig, főleg azért, mivel nem tudunk tovább jutni, ha nem tesszük meg… :)

Amint sikerül eljutnunk az első, leginkább térkapuhoz hasonlítható átjáróhoz, átléphetünk a már említett és menüben is látott helyszínre, megkapjuk első mágikus képességünket, az idő visszafordításának képességét. Ez a sík egyébként a SoT-ot végigjátszó játékosoknak azonnal ismerős lesz, hisz az első részben ezek a rejtett helyszínek voltak hivatottak arra, hogy Hercegünk életerő csíkját növeljék. Itt most teljesen más szerepet kapott, itt találkozhatunk először Razia-val, egy sötét bőrű női Djinn-el, a víz elemének megtestesítőjével, aki az egész játék folyamán folyamatosan útmutatást és segítséget nyújt nekünk. Ő ruház fel a történet folyamán különféle képességekkel, erejét átadva a Hercegnek.

Amint visszalépünk a mi létsíkunkra, megnyílik a játékos számára a fejlődési rendszer. Egy tapasztalatgyűjtésen alapuló rendszer (Xp) segítségével fejleszthetjük a Herceg tudását, az Xp-ket az elhullott ellenfelek után kapjuk, egyfajta homokpont ez. A kisebb, alantasabb lények kevesebb, a nagyobb szörnyek több tapasztalatot érnek, logikus. A játék a többi résztől eltérően nem homokot használ pl. az idő manipulálására és a természeti elemek alkalmazására, hanem kék, akár mana pontoknak is nevezhető matériát (a játék ezeket energia pontoknak hívja egyébként). Ezeket, ahogy az életerőt is, a pályán elhelyezett vázákból, edényekből, köcsögökből nyerhetjük ki összezúzásukkal (érdemes egyébként minden utunkba kerülő ilyen tárgyat széttörni!), ill. természetesen az ellenfelek kimúlásuk után is dobhatnak némi életet, Xp-t és mágikus pontot. Megjegyzendő, hogy ez a fejlődési fal nem max-olható ki egy végigjátszás alkalmával, ehhez legalább kétszer ki kell játszani a játékot és az „Arénamód”-ban is tápolni kell hozzá, természetesen Achievement / Trófea jár érte.

A Stone Armor képesség használat közben, immunitás egy ideig a fizikai támadások ellen, ide nekem a legnagyobb ellenfelet is!

A fejlődési rendszer roppant egyszerű, ugyan minden azonnal nem érhető el, de könnyű kiigazodni rajta. Növelhetjük életerőnket, sebzésünket, erősíthetjük a különféle természeti elemeket, további mágikus energia helyeket vásárolhatunk. Nagyon hasznos képesség pl. a Stone Armor, ezt mindenkinek ajánlom melegen, ugyanis megvéd a fizikai támadásoktól egy ideig, magyarul sebezhetetlenséget biztosít. Apropó természeti manipulációk. Az elhangzott Stone Armor a földet hivatott jelképezni. Rajta kívül az egyik legfontosabb képességünk, amit a játék folyamán Razia-tól kapunk meg, (vagyis nem kell nekünk pontot költenünk rá) az a víz elemének irányítása, ha úgy tetszik befagyasztása, aminek hatására vízoszlopokat használhatunk mászásra, a falakból több helyen kiömlő vizet rúdként, átpördüléseinkhez alkalmazhatjuk hatékonyan, ill. a vízeséseket falként is hasznosíthatjuk.

A vízdermesztés képessége, akár az idő megállításának is
nevezhetnénk, a képernyő szélein megjelenő dér miatt olyan mintha
megfagyna a folyékony matéria
A vízdermesztés képessége, akár az idő megállításának is nevezhetnénk, a képernyő szélein megjelenő dér miatt olyan mintha megfagyna a folyékony matéria

A képesség egyébként időhatáros, tehát csak egy bizonyos ideig tudjuk használni, lehet természetesen ezt is fejleszteni, sokszor jól jöhet, főleg a játék későbbi szakaszában, ha több idő áll rendelkezésre egy-egy feladathoz, hisz nem egyszer igazi újakrobatikát igényelnek ezek az ügyességi részek!

A Whirlwind képesség, Hölgyeim és Uraim. Akár egy mini tornádó,
bájával mindenkit levesz a lábáról
A Whirlwind képesség, Hölgyeim és Uraim. Akár egy mini tornádó, bájával mindenkit levesz a lábáról

Tovább haladva, a szél elemet tömegekben tudjuk a leghatékonyabban kihasználni, ez ugyanis földre teríti az összes közelünkben álló kisebb ellenfelet és mellette természetesen sebzi is őket. A dermesztő jég egy általunk kijelölt irányba jégcsap tüskéket növeszt ki a földből, ezzel sebezve az arra állókat, míg az utolsó elem a tűz, evidens módon közvetlenül a kardcsapásaink sebzését növeli meg, magasabb szinten meglehetősen drasztikusan. Hasznos képesség lehet a főellenfeleknél.

A Frost képesség akcióban, magas szintre fejlesztve egy vonalban
aratni lehet vele…
A Frost képesség akcióban, magas szintre fejlesztve egy vonalban aratni lehet vele…


 

…S kardján megcsillant a félhomály fénye…

 

 

A Herceg mozgása egyáltalán nem olyan, mint amit megszokhattunk. Fura, lomha a testmozgása, ehhez képest gyors gurulások és ugrások tarkítják a repertoárt. A harcrendszer is teljesen átalakult, nem olyan, mint amit eddig megszokhattunk. Nézzük sorjában.

A legalapvetőbb ellenfelek, a homok élőhalottak, szerencsére a
hercegnél ott az Amulett, ami megvédi őt a halálos érintésüktől, de ne
hagyjuk magunkat, hulljon, aminek hullania kell!
A legalapvetőbb ellenfelek, a homok élőhalottak, szerencsére a hercegnél ott az Amulett, ami megvédi őt a halálos érintésüktől, de ne hagyjuk magunkat, hulljon, aminek hullania kell!

Alapvetően egykezes harcrendszer van. Nincs idő tőr, nincs másodlagos fegyver. Fájó pont, ez annak ismeretében, hogy a második rész harcrendszere mennyire jól kidolgozott volt és milyen nagyszerű akrobatikus elemekkel tarkított. Nos, ez most másképp néz ki. Ha valaki elsőre ítélne és nem egy beleszokott játékost lát, azt mondja, ez végtelenül egyszerű. Nincs teljesen igaza, mivel az alap koncepció valóban rémesen egyszerű, de aki kiismeri a rendszert, az tudni fogja kezelni is. Ami már az első pillanatban fájdalmas pont, hogy nincs védekezés. Erre ott a Stone Armor, ha valakit nagyon zavarna a hiánya, viszont a kis kék pontok, amiből gazdálkodnunk kell, végesek.

Így nem marad más, mint a gurulás. Teljes mértékben jól használható, csak egy kis odafigyelés és ügyesség kell hozzá a sok csapkodás közepette. Van még a tarsolyban egy új dolog a PoP-k világában, ez pedig nem más, mint a Power Attak. Tulajdonképpen hasonló a szisztéma, mint a Ninja Gaiden-ekben megismert erőfókusz, de itt nem kell annyi ideig gyűjteni az energiát és nincs lángcsóva se a suhintásaink hatására. Nagyon jól alkalmazható újítás lett, színesíti a harcot és a tömegekre is jó hatással van, létezik olyan páncélozott Boss is, akit csak ilyen erőteljes csapásokkal tudunk megsebezni (a rejtett szarkofágokat is csak így tudjuk széttörni).

Örömteli dolog, hogy az alcím nélküli PoP-ból is merítettek a készítők a harc színesítésének érdekében, ugyanis ha sikerül egy normál, humanoid alkatú ellenfelet a falhoz szorítanunk, akkor egy szép kivégzőmozdulat segítségével hősünk azonnal végez vele, ugyan úgy, ahogy ha egy magaslat szélén áll az áldozatunk, egyszerűen a mélybe taszíthatjuk, azonnali halált okozva a szerencsétlennek. Ismét egy piros pont.

THIS…IS… PERSIAAA!
THIS…IS… PERSIAAA!

Azonban hiányzik, az akrobatikus mozdulok nagy része. Igazából, vannak harc közben kivégző mozdulatok, egy-egy legyengített ellenfélen tudjuk alkalmazni őket, ezek látványosak is, de hiányzik a harcrendszerből az a plusz, amit mondjuk a Warrior Within nyújtott, igaz, itt is védekezhetünk azzal a teóriával, hogy a Herceg még nem ismeri azokat a mozdulatokat, nem tanulta még ki a kardforgatás azon szintjét és nem lehet jobb harcos, mint a rá következő részekben. Ennek ellenére kicsit csalódás lehet, hogy az alap ellenfelek meglehetősen hamar elhullnak, igaz tömegesen rontanak ránk, de túl nagy kihívást nem jelentenek, továbbá túl sok féle szörnnyel, katonával nem találkozhatunk a játék folyamán. A sima homok élőhalottakon túl, ott vannak a pajzsos katonák, őket előbb meg kell rúgni ahhoz, hogy kizökkenjenek a védekező állásból, ill. van még idéző démon is, ők folyamatosan élőhalottakat támasztanak fel, az egyik legidegesítőbb ellenfél, érdemes azonnal végezni velük. Emberszerű lényeken kívül még van a sivatagok kötelező kelléke az óriás skarabeuszok, szintén tömegesen támadnak és frusztrálóak, nagyon.

Vannak ugyan főellenfelek, ezek nagy része sima csapkodással könnyedén legyőzhető, első ilyen például egy „elefántos” maszkot viselő minotaur szerűség, akit ahogy egyre jobban aprítunk, úgy válik homokszerűbbé (ez egyébként minden más ellenfélre is igaz, de itt látványosabb). A harmadik részből még nem említettem példát, de van abból is a játékban. A Time Kill rendszert sikerült egyszerűen átvenni, a Boss szerű lények a fél életük leverése után megölhetőek így, a Herceg felfut a szörnyen, ugrik egyek és a kamera belassít, kard felvillan, majd ha időben lenyomtuk a támadás gombot, azonnal végez az ellenféllel.

Végre odafigyeltek a grafikusok arra, hogy ne csak lebegjen, vagy lógjon a Herceg hátán a kardja, hanem végre tokban is legyen.

Az első
Boss, akivel a játék folyamán találkozhatunk, nem ő nem, Ratash, ne
tessék félreérteni, ő sokkal rondább ennél a „lénynél”
Az első Boss, akivel a játék folyamán találkozhatunk, nem ő nem, Ratash, ne tessék félreérteni, ő sokkal rondább ennél a „lénynél”

A játék fő gonosza egyébként Ratash, a nem kicsit sátánra / ördögre hajazó teremtmény, egyike a négy elementál Djinn-eknek. A tűz elemének megtestesítője, „vele” többször is meg fogunk küzdeni s nem egyszer keseríti majd meg életünket, picit hajazva Dahaka-ra, a Warrior Within-ben feltűnt fő gonoszra, aki az időt befolyásoló emberekért jött el, mint az idő kaszása.

 

 

A Herceg öröksége

Amit eddig a játékosok ismerhetnek az előző részekből és biztosan meg is maradt bennük, az a falon futás tudománya. Nos, teljesen logikus, hogy ezt a fejlesztők nem vették ki a játékból, ahogy egy már eddig is ismert dolog megmaradt. A falakon ott vannak a kikoptatott „útvonalak”, amolyan segítség gyanánt a szemfülesebb játékosoknak, van oszlopokról ugrálás, a lengedezés és az akrobatikusabb mozdulatok is mind-mind megmaradtak (aminek én személy szerint nagyon örültem, az a hosszú faliszőnyegeket való lecsúszás amolyan kalózos módra a kardunk segítségével). Új elem, az Assassin’s Creed-eknél alapvető dolognak számító, a falból kiálló téglákon, kődarabokon való falmászás.

Ami nem illik bele a koncepcióba, de ordítóan, az a gerendákon való futkározás „tudománya”. Komolyan, ez kinek az elvetemült ötlete volt? Értem én, hogy az egyensúlyozás a játék nehézségét növelte volna, de könyörgöm, a herceg ne úgy futkározzon már azokon a gerendákon, mint aki a padlón sétál, főleg úgy ne, hogy a második részre kiveszik belőle ez a profi egyensúlyozási érzék és ismét a karjait használja arra, hogy le ne essen a magasban ívelő gerendákról?!

Nonszensz.

A csapdák is, ahogy megszokhattuk szintén feltűnnek (szöges gerendák, lengedező óriásbárdok, rálépésre érzékeny szöges padló, stb.) sokszor találkozhatunk ötletes megoldásokkal, ahogy egyre jobban mélyülünk bele a játékba, ezek az ügyességi részek is úgy nehezednek, akárcsak a logikai feladványok.

Jó dolog, hogy végre kijelzi a játék a hátralévő időt, egy-egy időre záródó szerkezetnél, ajtónál, így nem kell a kattogó, recsegő hangokra figyelni, elég ránézni az időkörre. Hasznos újítás.

Itt megjegyezném még azt, hogy a fejlesztőknek sikerült egy bizonyos harmóniát felállítani a harc és a logikai részek arányában, tulajdonképpen egyik se fullad unalomba, mindig megmarad a továbbjutási vágy, ez egy nagy plusz pont a hangulatnak.

Újítás és a God of War-ból ismerős elem lehet még a hárpialovaglás, itt ugyan madarak vannak, de a lényeg nagyjából ugyanaz. A Herceg a suhanás képességével (amit szintén Razia-tól kapunk meg) szélsebesen tud haladni a levegőben, madárról-madárra, így magas vagy máshogyan elérhetetlen helyekre is eljuthatunk ennek a képességnek a segítségével. Mellesleg harc közben is alkalmazhatjuk, több-kevesebb sikerrel.

 

 

Szép mese volt?

Összességében igen. A játéknak semmi szégyenkezni valója nincs, az Ubisoft Montreal által fejlesztett Anvil motor (ez található meg egyébként az Assassin’s Creed-ek és a 2008-as Prince of Persia alatt is) gyönyörűen és nagyjából mindig simulékonyan viszi el a játékot a hátán. Kisebb akadások előfordulhatnak, főleg amikor éppen ment a játék vagy nagyobb jelenetekben. Itt ki is térnék picit a játék által meghajtott jó pár ellenfélre. Az alap homok élőhalottakból egyszerre 20-25 is lehet a képernyőn, plusz ehhez még hozzájöhetnek egyéb egységek is, a későbbiekben akár kisebb Boss-ok, ennek megvalósítására is tökéletes választás volt az Anvil Engine, lásd az AC tömegjeleneteit.

Tisztára,
mint egy középkori Call of Duty harci jelenet, tüzes nyilak itt, égő
katapultlövedékek ott, a falon meg pók módjára egy Herceg :)
Tisztára, mint egy középkori Call of Duty harci jelenet, tüzes nyilak itt, égő katapultlövedékek ott, a falon meg pók módjára egy Herceg :)

Már a játék elején szembetűnik egyébként, hogy mennyire magával ragadó is tud lenni a látvány. A távoli csaták, a katapultok lövedékei, a tüzes nyilak, habár irritálóan agyon script-eltek, legalább jól néznek ki. A vázák vágásaink hatására szépen hullnak darabokra, a víz és az effektek látványa is mind-mind remekül és művészien meg lettek valósítva, a Djinn létsíkot (és Rekem-et, a Djinn-ek városát) nem győzöm dicsérni, a játék legkiemelkedőbb elemei.

Ami annyira nem jó dolog sok esetben, azok a fix kameraállások. Idegesítő lehet, hogy egyes helyszíneken milyen jól körül tudunk nézni, jók a körbeforduló, bemutató videók az egyes területekről, máshol meg egyszerűen meg nem bírjuk mozdítani az átkozott kamerát, ezt is meg tudták oldani az előző részekben, itt miért nem lehetett meghagyni?

Mellékes dolog, de szerintem említést érdemel, hogy amikor beállunk egy vízesés, vagy vízoszlop alá, a karakter a feje fölé teszi a kezét, ezzel is védve magát és látását. Jó látni, hogy ilyen apróságra is odafigyeltek.

Amit viszont annyira nem jó látni, az az egy szegmens alatt porrá váló ellenfelek, a homokszörnyeknél még csak-csak elmennek, de húsvér embereknél, már kevésbé bocsánatos bűnnek számítanak, főleg hogy ennek az animációja se túl meggyőző, meglehetősen gagyi hatást kelt.

A látvány magáért beszél, a játék szép és sok helyen
gyönyörködtet
A látvány magáért beszél, a játék szép és sok helyen gyönyörködtet


 

A mese itt véget ér, de tudjuk, hogy tovább folytatódik…

 

 

Mielőtt mindenki azt gondolná, hogy az új PoP rossz lett, nos, ez nem igaz. Egy rajongónak így is tetszeni fog, legfeljebb csalódik benne párszor, de nem fogja kihajítani az ablakon a géppel együtt azt morogva, hogy a játék nem ér szinte semmit. Vannak hibái, sajnos az első és a második részhez nem ér fel összességében, rengeteg mindent lehetett volna még kezdeni ezzel a koncepcióval, kár, hogy nagy valószínűséggel köze van a film megjelenésének határidejéhez, így a játék olyan lett amilyen. Ezek ellenére a játék utolsó nagy jelenete dicsérete érdemel, picit sajnálom, hogy az a kreativitás és ötletekben gazdag légkör nem lengi körül az egész játékot és a hirtelen elvágott történet befejezését.

Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy már a játék menüjében is megtalálható a „Lower Difficulty” felirat, illetve nincs csak könnyű és normál fokozat a nehézségi szintek között, semmi nehéz, vagy esetleg extrém fokozat. Elszomorító. Ugyanakkor kapunk a játék főmenüjében egy Challange Mode-ot, amelyben egy „Arénamód” szerű kihívást teljesíthetünk (Enemy Tides), itt hullámokban érkeznek az egyre erősebb és erősebb ellenfelek 8 körön keresztül, nem túl nagy és tartalmas kihívást biztosítva, de van és tápolni tökéletes. A másik mód, ami még itt található, az a Time Trial, magyarul az időre történő feladatok megoldása, ehhez azonban alapvetően szükség van Live! kapcsolatra, magyarul internet és Live! kapcsolat hiányában ez az opció, ahogy az Extrák között az Ezio kosztüm sem érhető el. „Acsi / Trófea vadászoknak” ajánlható a játék, első végigjátszásnál nagyjából a 60-70%- ukat ki lehet szedni a programból, a fenn maradó százalék se vészesen nehéz, azért ráütnék az Ubisoft ezen szekciójáért felelős ember körmeire, miért nem tudnak más-más ikonokat adni az egyes elért eredményeknek? Miért kell mindig, minden ikonnak ugyanúgy kinézni? Ez szerintem elég alapvető dolog kellene, hogy legyen manapság, ejnye-ejnye (gonosz nézés, főleg mivel a 2008-as PoP-nál ugyan ez volt a helyzet)!

A játék befejezése hagy bőven kivetni valót maga után, amint legördül a méretes stáblista egy rövid jelenethez is hozzájuthatunk, ami elmeséli a Herceg cselekedeteit, mit is tett az elkövetkező időben addig, amíg el nem kezdődik a második rész, ahol is ugye, mint jól tudjuk, a Babilonba tartó úton hajószerencsétlenséget szenved Shahdee-nek köszönhetően.

Egyszerűsége és középszerűsége ellenére élvezhető kalandot tud nyújtani minden játékos kedvű ember számára, reméljük a következő, immáron cell-shaded grafikát alkalmazó Prince of Persia elhozza a várva várt folytatását.

Azt a befejezést ugyanis folytatni illik, kedves Ubisoft, ha már itt nem sikerült felejthetetlent alkotni, reméljük a bunkócska Herceg és Elika visszahozzák a fényt a lámpásba és még dörzsölgetnünk se kell a játék tokját ahhoz, hogy előbújjon belőle a Djinn, ami kielégíti minden titkos vágyunkat egy igazi PoP játék iránt.

„Dicsőség Annak, akit magával nem sodor az idők rohanása, meg nem változtat a dolgok változása, nem zökkent ki helyéből a világ folyása!”

Értékelés
7 Játékmenet:
Habár a harcrendszert erősen megnyirbálták és leegyszerűsítették, a természeti manipulációk, a fejlődési rendszer és változatos logikai-ügyességi részek megmentik a játékot az unalomba fulladástól, ha nem is tökéletesen.
8 Hangulat:
A játék egyik legkiemelkedőbb eleme, a táj, az apróbb utalások az előző és a következő részre mind-mind emelik a hangulatot. Megkapjuk a kötelező Prince of Persia-s hangulatot, ha nem is teljes mértékben, de elégedettek lehetünk vele.
8 Grafika:
Az előzetes videóknak és pletykáknak nem szabad hinni. A játék igen is jól néz ki, teljes mértékben megállja a helyét a piacon, nincs szégyenkezni valója. Az effektek és textúrák is mind rendbe vannak, néhol egy-egy kisebb akadás előfordul, de nem vészesen sok helyen.
7.5 Hangok:
A szinkron és a szájmozgás sajnos nem mindenhol tökéletes, összességében elfogadható. A hangokkal nincsen különösebb probléma, a zenék élvezhetőek, már amikor vannak, hozzák a megfelelő hangulatot.
7.5 Összességében:
A herceg visszatért és ugyan képletesen szólva nem váltja meg a világot, de a rajongók, ha nem is teljes mértékben, de összességében elégedettek lehetnek. Mindenki más vonjon le legalább fél vagy akár egy pontot is az értékelésből, a nem rajongóknak a játék teljesen középszerű lehet, átlagos majd minden téren. A „filmes” érzet, ha nem is teljesen, de alapjaiba érezhető, a játék nyitni próbál a szélesebb közönség felé és ez sajnos a minőség és a játékmenet rovására ment. Ennél sokkal jobb is lehetett volna, ezt kaptuk, ezt kell szeretni.

 Forrás: Gamepod.hu by jimessor666

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Háttérzene
 
Chat
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
PoP1-3 Team

ZoMbiKilleR

BoneSlayeR

 
Társoldalak
 
Szavazás
Legyen az oldal elköltöztetve egy ftp oldalra?

Igen
Nem
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Online Shop

GalaxisNet
SoT
PC: 890.-
PS2: 4590.-
WW
PC: 890.-

PS2: 5390.-
T2T

PC: 1160.-

PS2: 5390.-
PoP4
PC: 6290.-
PS3: 14990.-

 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre